Jakie zadania stoją przed agencja detektywistyczną?

Podstawowym zadaniem agencji detektywistycznej jest przede wszystkim pozyskiwanie informacji i zbieranie dowodów na różne tematy. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza, gdy potrzebne są dowody dla sądu lub po prostu sprawdzenia danego stanu rzeczy i zdobycie informacji. Ze względu na specyficzny rodzaj usług decydując się na pomoc detektywa warto sprawdzić biura posiadające renomę, współpracujące z ekspertami w swoich dziedzinach, a także takie, które posiadają bogate doświadczenie w danej kategorii. Niezwykle istotną kwestią jest też sposób działania takiej agencji – muszą być one w pełni legalne, aby mogły być uznane przez sąd. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj sprzętu, jakim dysponuje dany detektyw. Profesjonalizm i doświadczenie w dużej mierze przekładają się na rzetelność i kompletność informacji.

Zakres działalności agencji detektywistycznej

Obecnie agencje detektywistyczne oferują szeroki zakres usług, obejmujący praktycznie każdy obszar życia. Najczęściej można spotkać się z takimi rodzajami usług jak:

1. Kwestie zdrady i rozwodów – zdobycie informacji na ewentualną zdradę partnerów bardzo ułatwiają kwestię uzyskania rozwodu przed drugiego małżonka. Są to sprawy niezwykle delikatne, a wskazanie dowodów na niewierność małżonka może znacznie skrócić postępowanie rozwodowe.

2. Obserwacja osób

3. Wykrywanie podsłuchów – nielegalne podsłuchy, takie jak pluskwy, urządzenia szpiegowskie czy urządzenia lokalizacyjne GPS stanowią bardzo duże niebezpieczeństwo, ponieważ to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na szpiegowanie i pozyskiwanie informacji o osobach, a także o firmach i instytucjach. W ten sposób na światło dzienne mogą wyjść na jaw wszelkiego rodzaju tajemnice przedsiębiorstwa lub kradzież baz klientów,  co znacząco może utrudniać wdrażanie planów biznesowych, zaburzyć konkurencję na rynku, a nawet doprowadzić do bankructwa. Podsłuchy często są montowane na tyle dyskretnie, że przeciętny człowiek może przez wiele lat nie zorientować się, że jest podsłuchiwany. Bardzo popularne jest również instalowanie oprogramowań szpiegowskich na urządzeniach elektronicznych. Samodzielne wykrycie takiego procederu jest praktycznie niemożliwe. Właśnie dlatego warto jest zatrudnić profesjonalnego detektywa, który posiada wiedzę i odpowiedni sprzęt do przeprowadzania badań antypodsłuchowych.

4. Wywiad gospodarczym – bardzo ciekawą, a zarazem dość nieoczywistą usługą coraz częściej oferowaną przez agencje detektywistyczne jest przeprowadzenie wywiadu gospodarczego. Jest to nic innego, jak zweryfikowanie sytuacji gospodarczej potencjalnego kontrahenta. Wywiad gospodarczy ma na celu uchronienie się przed potencjalnymi stratami spowodowanymi przez nierzetelnych i nieuczciwych partnerów biznesowych. Pozwala lepiej ocenić ryzyko związane z zawarciem umowy, poznać przeszłość i rozwój kariery poszczególnych członków zarządu danego przedsiębiorstwa lub poszczególnych osób. Detektyw udzieli pomocy w weryfikacji prawdziwości przedstawionych oświadczeń oraz dokumentów oraz prawdziwość informacji udzielonych przez kontrahentów, porównując je ze stanem faktycznym. Wybierając agencję detektywistyczną świadczącą usługi w tej materii należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy dany detektyw jest ekspertem w danej dziedzinie i posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu wywiadu gospodarczego, która pozwoli przedstawić specjalistyczną analizę i ocenę ryzyka związanego z podjęciem współpracy z nowym partnerem biznesowym.

5. Wykrywanie przestępstw gospodarczych – agencje detektywistyczne oferują również pomoc w zweryfikowaniu ewentualnego popełnienia przestępstwa gospodarczego. Ważne jest, aby były to działania całkowicie zgodne z prawem i legalne.

Podsumowanie

Reasumując, decydują się na skorzystanie z usługi agencji detektywistycznej należy wcześniej zdobyć jak najwięcej informacji o oferowanych usługach. Warto zwrócić na metody stosowane przez poszczególnych detektywów oraz pełną legalność wykonywanych czynności. Działanie zgodne z prawem powinno być tutaj wyznacznikiem kluczowym, ponieważ przesądza to o możliwości wykorzystania zdobytych informacji lub dowodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *